stop living in your head

زیاده اندیشی و زندگی کردن در ذهن را متوقف کنید 

زیاده اندیشی (over-thinking) ، نگرانی، تردید و انتقاد بیش از حد از خود، رفتار های مخرب و  بازدارنده ای هستند. وقتی به مسائل جزئی و بی اهمیت بیش از حد بها می دهیم ، وقتی ساعتهای زیادی به مکالمات خود با فلان شخص فکر می کنیم ، یا ساعتها به بررسی و ارزیابی تصمیمی که اخیرا گرفته ایم می پردازیم شاید به دلیل اضطراب و افسردگی،  خشم، ترس از شکست،  بی انگیزگی یا بروز یک اتفاق بد در زندگی باشد.  آگاهی درونی از این مطلب که شما میل به زیاده اندیشی  دارید اولین قدم است. پس از آن می توانید با این چهار روش به خود کمک کنید زیاده اندیشی را در خود متوقف کنید.

بطور دائم و روزمره در خود انگیزه ایجاد کنید

وقتی در زندگی با چالش هایی مواجه هستیم احتیاج به تشویق و شنیدن کلمات تاثیر گذار و الهام بخش داریم تا بتوانیم از این چالش عبور کنیم. صحبت کردن با دیگران و افرادی که شخصیت مثبتی دارند، گوش دادن به فایل های تد، مصاحبه های فوربس، مصاحبه های اپرا وینفری و مطالعه بیوگرافی افراد موفق در این زمینه منابع مهمی هستند که میتوانند الهام بخش باشند.

واقع بین باشید

ممکن است کمال گرا باشید و اهداف واقع بینانه ای برای خود نگذاشته باشید. ممکن است از خود توقغ داشته باشید کارها را در مدت کوتاه با بهترین کیفیت انجام دهید. ممکن است فرصت این را نداشته اید که برنامه های خود را ارزیابی کنید و اهدافتان خیلی ایده آل گرایانه هستند و در دنیای واقعی بدست آوردن آن از پس هرکسی بر نمی آید.

اهدافتان را بازبینی کنید، به خود فرصت دهید و واقع بین باشید.

حواس خود را پرت کنید

هربار که افکار مخرب به سراغ شما می آید آنها را با یک فکر مثبت جایگزین کنید بعد از مدتی اینکار یک عادت می شود . پرت کردن حواس باعث می شود به مغز خود استراحت دهید و استرس ها ی شما تخلیه شود.. ورزش کنید ، سازی بزنید، برقصید ، در یک چاده خلوت و زیبا رانندگی کنید ، نقاشی بکشید و برنامه های مثبت نگر و امید وار کننده تلویزیون را نگاه کنید. 

قبول کنید که شما نمی توانید دنیا را کنترل کنید

به این فکر کنید که بعضی چیزها باید اتفاق بیفتند. نه تنها نمی توانید دنیا را کنترل کنید، حتی نمی توانید کنترل کامل بر روی زندگی خود داشته باشید. محدوده چیزهایی که ما می توانیم اعمال نظر و قدرت داشته باشیم محدود است  و باید بپذیریم که ما فقط در همان محدوده کوچک می توانیم چیزی را تغییر دهیم و برای اتفاقاتی که خارج از این محدوده هستند فقط می توانیم اتفاقات و حوادث پیش بینی نشده را حدس بزنیم و برای آن خودمان را آماده کنیم.

منبع: Simon Michaud at iamwire

1+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.