one million cups of coffee
one million cups of coffee

معرفی یک وبسایت

در این پست می خواهم به معرفی سایت   www.1millioncups.com بپردازم.

این وبسایت بر اساس این جمله رایج بین کارآفرینان که می گوید “هرصاحب ایده ای بعد از صرف یک میلیون فنجان قهوه جواب سوال خود را خواهد یافت” فعالیتش راآغازکرده و هدفش ایجاد بستری است تا همه کسانی که ایده ای دارند جمع شوند و با افراد دیگر مشورت کنندو بتوانند در محله ،شهر یا ایالتی که هستند شبکه ای ایجاد نمایند.

هر چهارشنبه یک یا دو استارتاپ نوپا با سابقه ای کمتر از 5 سال خود را معرفی
می کنند و ایده خود رامطرح می کنند و از این طریق هم نظر افراد فن را دریافت می
کنند و هم کمک های فکری و مشارکتی دیگران را جذب می کنند.

Startups in communities
Startups in communities

این ایده در سال 2012 در کانزاس سیتی اجرا شد  و هم اکنون دربیش از 40 ایالت آمریکا و 100 مرکز اجتماعات  در حال برگزاری است. افراد می توانند با نصب اپلیکیشن روی موبایل یا مراجعه به سایت از برگزاری این نشست ها در شهر خود اطلاع یابند. در این وبسایت تعداد زیادی ایده و ویدئو و پرزنتیشن در زمینه های متنوع آپلود شده که  می توان مشاهده کرد.

چند تا از استارتاپ های جالب در زمینه های غذا ، انرژی و آب  را اینجا می بینید:

 تامین آب بطری که اکسیژن آن  بیش از 5 برابر اکسیژن بطری های معمولی است.  این محصول برای کوهنوردانی که به ارتفاعات سفرمی کنند کمک می کند که راحتتر خود را با مشکل ارتفاع تطبیق دهند.

NiekAAb Desal

 دیسال بر روی روشهای بهتر تصفیه آب کار میکند. اولین محصول آنها که  AggiMED نام دارد یک تقطیر در دمای پائین است که از انرژی های بیولوژیک (Biomass energy) استفاده می کند.

Charge-X

اتومبیل های الکتریکی به زودی جایگزین انواع بنزینی می شوند. Charge-X
یک سوپرشارژر است که در ایستگاه های سرویس اتومبیل قرار داده می شود.

 VNeregy

این استارتاپ از یک پلتفرم مدیریت انرژی  با استفاده از هوش مصنوعی است که هدفش مصرف بهینه انرژی و کاهش هزینه برق است.

 

Eco-Fitness

 این شرکت با ایده استفاده از انرژی انسانها در باشگاه های بدنسازی برای تولید برق تاسیس شده و هدف فعلی آن تولید برق مورد نیاز شهر در یک روز با این روش است.   

ocdeli

این استارتاپ یک سرویس تامین غذای گیاهی است با این شعار که ” ما غذای سالم تهیه می کنیم و در ظروف چند بار مصرف درب منزل تحویل می دهیم و پس از مصرف جمع آوری ظروف نیز باماست. ”   

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.